Матеріали до уроків

                                          КОНСПЕКТ УРОКУ

                         Урок позакласного читання
Тема :  В.О.Сухомлинський «Чому голуби прилетіли до Олега»                                
Мета: Познайомити з оповіданням В. Сухомлинського.
            Навчати правильного, виразного, свідомого читання.
            Вчити порівнювати, аналізувати, робити висновки.
            Розвивати уяву, вміння висловлювати свою думку;
            критичне мис­лення, образне мислення,               
            аналізувати   прекрасне візуально і виражене в почуттях..
            Розвивати уміння давати критичну оцінку своїм діям.
            Виховувати почуття відповідальності за доручену справу.
Обладнання: презентація ,інтерактивна дошка,ноутбук,проектор.
                                        Хід уроку
I. Організація класу до роботи.
Слайд 1 
Вчитель:Ось дзвінок нам дав сигнал: працювати час настав.
                 Тож і ми часу не гаймо і урок наш починаймо.
Слайд 2
Девіз уроку:Люблю я свій розум, увагу і пам'ять,
                      Працює мій мозок і вчусь я старанно.
                      Сприймаю все нове і мислю критично,
                      учителя слово здійсню я практично.
Слайд 3
Вироблення правил 
Правила, за якими будемо працювати на уроці:
-   поважати думку кожного;
-   говорити по черзі.
Слайд 4
 ІІ. Асоціативні уявлення за кольором
- З чим у вас асоціюється  оранжевий колір?
/Сонце, пісок, апельсин, соняшники, персик і т. д./
- З чим  асоціюється голубий колір?
/Річка, небо, вода, глобус, море/
- З чим асоціюється чорний колір?
/ Земля, чорний одяг, взуття, машина, ніч, гори /
- Які почуття у вас виникають, коли ви дивитесь на  колір
Оранжевий – радість, захоплення, задоволення, любов.
Голубий – спокій, тишу, ніжність.
Чорний – смуток, страх, горе.
Слайд 5
 ІІІ. Візуальне мислення за картиною Пабло  Пікассо  «Хлопчик з голубом».
- Уважно  розгляньте картину.
- Що тут відбувається?
- Чому ви так думаєте?
- Який настрій, які почуття виникають, дивлячись на картину?
- Ми з вами налаштувалися на позитивне сприйняття уроку, а для того, щоб він пройшов плідно нам потрібно провести розминку.
Слайд 6 
 IV. Мовленнєва розминка.
 - Отже, прочитаємо скоромовку у різному темпі, з різною інтонацією.
1.Робота над скоромовкою                                                                                          У голубки - горлички
Туркотливе горлечко
Горличка туркоче,
Горличка воркоче.
Слайд 7 
 2. Хвилинка – цікавинка   Що ми знаємо про голубів? (розповіді дітей)
Слайд 8  
V. Мотивація навчальної діяльності Метод «Займи позицію»                      -Сьогодні на уроці позакласного читання я пропоную вам поговорити про добро, добрі справи, про відповідальність.
- А може не треба про це говорити? Чи треба? (діти займають позицію «Треба», «Не треба»)
Слайд 9 
VI. Актуалізація опорних знань.
 -     Діти, ми продовжуємо знайомство з творами видатного українського педагога В.О.Сухомлинського. А що ми вже знаємо про цю людину?
Бліц-опитування  (Що знаємо про В.О.Сухомлинського?)
1.Хто такий Василь Олександрович Сухомлинський?
( великий педагог, мудрий учитель, чудова людина).                                                
2. Які твори він писав для дітей?  ( коротенькі повчальні  і дуже змістовні)
3.Які його твори ви прочитали  ? («Руденький», «Горбатенька дівчинка»…)
4.В якій школі він працював? (Павлишській школі)
5.Що він виховував у своїх учнях?(найкращі людські якості)                                 
Слайд 10 
VII. Повідомлення теми і мети уроку . Метод передбачень «Кошик ідей»                                                                                                                                    - Сьогодні ми будемо працювати над оповіданням В.О.Сухомлинського   «Чому  голуби прилетіли  до Олега»                                      -  Назва оповідання - розповідне речення. Прочитайте його так, щоб во­но стало питальним.
- Чому голуби прилетіли до Олега?
Дайте відповідь на це питання.
 VIII. Робота над текстом. Усвідомлення .
Сдайд 11
1.Читання твору вчителем . Метод «Читання з зупинками»
                         Чому голуби прилетіли до Олега
 1 частина
   В маленькій сільській школі на високому стовпі серед подвір’я стоїть дерев’яний будинок.  З віконцями й дверима, немов справжній. Живуть у ньому голуби.
    Щодня діти приносять голубам корм: хто пшеницю, хто хліб, а хто гречку. Голубів годують по черзі.
   Той, чия черга підійшла голубів годувати, кличе їх до себе: гуль –гуль. Голуби їдять корм, але бояться наближатися до дітей.
«Чому вони бояться? Чому до рук не йдуть?» - дивуються діти.
-  Чому ж бояться голуби?(відповіді дітей)
2 частина
Слайд 12     
В останній день навчання вчителька сказала, щоб влітку теж по черзі приходили діти до школи й годували голубів. Минуло літо.
Настав перший день навчання. Кожен школяр, ідучи до школи, подумав про голубів: як там вони живуть? Кожен набрав повну кишеню корму.
Ось і шкільне подвір’я.
Вчитель каже: «Розійдіться, діти, по подвір’ю, станьте поодинці. Хочу побачити, хто годував голубів улітку».
Діти розійшлися по подвір’ю, стали поодинці. Кожен почав кликати: гуль-гуль … і корм на землю сипати.
Слайд 13  
Робота в групах. Метод «Сторітеллінг»
-  Як ви вважаєте ,що було далі?
3 частина
Слайд 14    
Знялися голуби зі свого будиночка і полетіли   всі до Олега. Клюють близько – близько, один навіть на плече сів, другий на руку.
А інших дітей голуби немовби й не бачили.
                                                        Василь Сухомлинський
-  Чому голуби прилетіли тільки до Олега ?(відповіді дітей)
Слайд 15   
2. Фізкультхвилинка
Слайд 16 
3.Самостійне  читання тексту.
4.Складання запитань до тексту  
 Робота в парах . Гра «Ти-мені, я-тобі » / Можливі варіанти запитань/
- Хто зробив будинок для голубів?
- Чому голуби не помітили інших дітей?
- Яким був Олег?
- За що голуби полюбили Олега?
- Чим були зайняті діти влітку?
5. Робота над запитаннями вчителя
-   Діти, на вашу думку, як почували себе учні, коли всі голуби полетіли до Олега?
-  Хто дав завдання дітям влітку годувати голубів?
-  А перед ким їм повинно бути соромно?
-  Чи сподобався вам Олег? Чим?
Слайд 17 
- Чи відповідає ілюстрація  тексту.
6. Визначення головної думки твору. Бесіда
-  Як ви думаєте, з якою метою написане оповідання?
 -  Отже , ми ще раз переконалися ,що Василь Сухомлинський у своїх творах підкреслював, що добра людина з прихильністю і любов’ю ставиться не лише до людей, а й до тварин, рослин. Добра людина не образить, не принизить і не завдасть нікому болю.
IX. Підсумок уроку.
  1.Вправа «Так. Ні»
-   Чи обов'язково було дітям підгодовувати птахів?
 Якщо — так, то  чому?                                                                                                
Якщо — ні, то чому?
Слайд 18
 2. Робота над малюнками РЗМ ( по варіантах)
     «Яке добро я можу зробити для…»
Вчитель: А зараз  повторіть пошепки за мною:
- Я буду зростати доброю ,відповідальною людиною.
- Я намагатимуся допомагати людям і тваринам завжди і своєчасно.
    Кажуть,коли народжується дитина, Бог запалює на небі зірку і посилає на землю до неї ангела-охоронця. Коли немовля спить,ангел цілує її тричі: в голову-аби воно зростало розумним, в личко – щоб було гарне та в груди,щоб здоровя,любов та добро вселилось в його тіло,серце й душу.  
   Тож я бажаю вам , щоб ангел-охоронець завжди лишався з вами, охороняв вас від усього злого і допомагав творити добро.
Слайд 19
 X. Домашнє завдання :
прочитати текст, скласти по 2 запитання;
скласти розповідь від імені Олега;
обґрунтувати думку "Голуби в цирку - за і проти».

Вставити як "телевізор"

<iframe src="https://docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vTub8-Ymurtv4MXyBSRjXMgdVw-j1hLWLCjXJdLYlcFcZn4AvNScdmN_D3272cy1RUO1tt_m55we8HF/embed?start=false&loop=false&delayms=3000" frameborder="0" width="480" height="299" allowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true" webkitallowfullscreen="true"></iframe>

вставити як "телевізор"

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.